Великосорочинська громада
Полтавська область, Миргородський район

У Полтавській ОВА провели засідання Ради безбар’єрності

Дата: 17.12.2023 08:30
Кількість переглядів: 88

 

Засідання Ради Безбар Єрності

Відбулося засідання регіональної Ради безбар'єрності. Зібрання було присвячене обговоренню стану реалізації на Полтавщині Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.

«Національна стратегія спрямована на створення безбар’єрного простору в усіх сферах життєдіяльності та відчуття комфорту для всіх людей, – зауважив перший заступник начальника ОВА Богдан Корольчук. – Розуміємо, що питання доступності актуальне. На Полтавщині не всі об'єкти мають 100% доступність. Відтак кожному на своєму місці необхідно працювати над створенням безбар’єрного простору».
Серед першочергових заходів реалізації Нацстратегії – моніторинг об’єктів на безбар’єрність. Як поінформувала заступник директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури, житлово-комунального господарства та енергетики ОВА Ірина Особік, в області на доступність промоніторили понад 1500 об’єктів соціального призначення. Прикладом доступності, який відповідає вимогам на 95%, є новий корпус кардіоцентру.
«Зокрема увагу приділили стану доступності захисних споруд. Наразі при проєктуванні, будівництві й облаштуванні сховищ враховують нові будівельні норми», – зауважила Ірина Особік.
Також обговорили реалізацію трьох проєктів, які передбачені планом заходів. Це реконструкція фізкультурно-спортивного, реабілітаційно-відновлювального комплексу «Колос» у Решетилівці. Першу чергу завершено. Другою чергою передбачено облаштування стадіону та трибун для людей з інвалідністю. Проводять відновлювальні роботи приміщення обласного закладу з надання психіатричної допомоги. У планах – створити потужний реабілітаційний центр. Ще одна ініціатива – оцифрування експонатів Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. Цей проєкт дозволить людям з інвалідністю ознайомитися з експонатами музею.
За результатами наради було дано доручення провести в області місячник дотримання прав людей з інвалідністю. Зокрема працівники поліції перевірятимуть, чи не порушують в області правила паркування. За паркування на місцях, призначених для людей з інвалідністю, штрафуватимуть. Це стосується власників машин, які залишатимуть авто на місцях, призначених для водіїв з інвалідністю або тих, які перевозять пасажирів з інвалідністю.
Також члени Ради проводитимуть для працівників соціальної сфери та бюджетних установ тренінги на тему «Як говорити з людьми з інвалідністю і про них». Заняття проводитимуть на базі Полтавського регіонального центру підвищення кваліфікації.
Крім того, ОВА спільно з громадами розпочинає роботу зі створення мобільного застосунку «Полтавщина без бар’єрів». У ньому будуть позначені зручні пандуси, тротуарні пониження, автобусні зупинки та інші місця й локації для безперешкодного пересування вулицями людей з інвалідністю. Скориставшись ним, людина зможе самостійно прокласти зручний для себе маршрут.
Ірина Особік зауважила, що для підтримки людей з інвалідністю створена всеукраїнська платформа. Ознайомитися з нею можна за посиланням: https://www.enableme.com.ua/ua.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь