Великосорочинська громада
Полтавська область, Миргородський район

Зміни в процедурі оцінки впливу на довкілля

Дата: 17.01.2024 11:15
Кількість переглядів: 54

 

Bezymiannyj

У зв’язку з набранням чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення та цифровізації процедури оцінки впливу на довкілля» (далі – Закон) повідомляємо про наступні зміни в процедурі оцінки впливу на довкілля (далі – Процедура ОВД):

У зв’язку з набранням чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення та цифровізації процедури оцінки впливу на довкілля» (далі – Закон) повідомляємо про наступні зміни в процедурі оцінки впливу на довкілля (далі – Процедура ОВД):

  1. Виключено необхідність подання суб’єктами господарювання матеріалів з оцінки впливу на довкілля в паперовому вигляді

Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, та оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля подаються суб’єктом господарювання уповноваженому органу шляхом заповнення форми засобами Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля.

Звіт з оцінки впливу на довкілля, а також визначена суб’єктом господарювання інша додаткова інформація, необхідна для розгляду звіту, подається в електронній формі засобами Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля.

  1. Змінено способи інформування громадськості про плановану діяльність.

Так, суб’єкти господарювання можуть забезпечувати інформування громадськості шляхом розміщення повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля не менше ніж в трьох публічних місцях (зокрема, на дошках оголошень органів місцевого самоврядування, об’єктів соціально-культурного призначення, відділень поштового зв’язку, на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів, у місцях, визначених та обладнаних органами державної влади або органами місцевого самоврядування, та інших місцях масового перебування населення) на території, де планується провадити плановану діяльність, та в усіх населених пунктах, які можуть зазнати впливу планованої діяльності або забезпечувати опублікування в друкованих медіа, визначених суб’єктом господарювання, територія розповсюдження яких охоплює адміністративно-територіальні одиниці, які можуть зазнати впливу планованої діяльності. Водночас, за власною ініціативою суб’єкт господарювання може інформувати громадськість вищевикладеними двома способами одночасно. Крім того, суб’єкт господарювання може додатково оприлюднювати документи, в інший спосіб, що разом з іншими способами інформування гарантуватиме доведення інформації до відома мешканців відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на території якої планується розміщення об’єкта, та адміністративно-територіальних одиниць, які можуть зазнати впливу планованої діяльності. В такий же спосіб суб’єкт господарювання оприлюднює інформацію про висновок з оцінки впливу на довкілля та рішення про провадження планованої діяльності (із зазначенням органу, номера та дати їх прийняття) протягом трьох робочих днів з дня отримання ним рішення про провадження планованої діяльності.

  1. Скорочено строки здійснення процедури ОВД

Строк надання громадськістю зауважень і пропозицій до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля скорочено до 12 робочих днів.

Громадське обговорення планованої діяльності після подання звіту з оцінки впливу на довкілля триває 25 робочих днів.

Висновок з оцінки впливу на довкілля надається суб’єкту господарювання протягом 15 робочих днів з дня завершення громадського обговорення.

  1. Передбачено підстави для відмови у видачі висновку з оцінки впливу на довкілля

 Також визначено умови, за яких суб’єкт господарювання може усунути причини, які стали підставою для відмови у видачі висновку з оцінки впливу на довкілля, та повторно подати засобами Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля доопрацьовані матеріали з оцінки впливу на довкілля.

З огляду на Прикінцеві та перехідні положення Закону, з 29.12.2023 року процедура ОВД здійснюється через два Єдині реєстри з оцінки впливу на довкілля. Єдиний реєстр з оцінки впливу на довкілля, що створений та ведеться у порядку, передбаченому до 29.12.2023, продовжує функціонувати та ведеться до завершення процедур оцінки впливу на довкілля суб’єктами господарювання, які подали звіти з оцінки впливу на довкілля до набрання чинності змін до Закону «Про оцінку впливу на довкілля». У зв’язку із цим, Уповноважені органи, що здійснюють процедуру ОВД можуть приймати в Єдиний реєстр з оцінки впливу на довкілля, через який раніше розпочато процедуру ОВД до 29.12.2023, виключно визначену суб’єктом господарювання іншу додаткову інформацію, необхідну для розгляду звіту (у разі наявності) протягом строку громадського обговорення. Звертаємо увагу, що будь-які інші документи у Єдиний реєстр з ОВД, що створений та ведеться у порядку передбаченому до 29.12.2023, прийматися не будуть.

В той же час з 29.12.2023 розпочинається функціонування нового Єдиного реєстру з ОВД, який розміщений на порталі Екосистема, та засобами якого буде здійснюватися процедура оцінка впливу на довкілля починаючи з 29.12.2023.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь