Великосорочинська громада
Полтавська область, Миргородський район

Дайджест наукових подій та заходів Полтавщини

Дата: 26.01.2024 15:00
Кількість переглядів: 82

 

Дайджест

Дайджест наукових подій та заходів Полтавщини

Полтавський державний аграрний університет

ПДАУ на першому місці серед ЗВО Полтавщини за кількістю отриманих патентів у 2023 році. 

Отримання патенті — важливий критерій визнання професійних здобутків науково-педагогічних працівників. У Полтавському державному аграрному університеті, крім освітньої діяльності, значну увагу приділяють науковим дослідженням і розробкам. Тож не дивно, що наш ЗВО є одним із найліпших за кількістю патентів у 2023 році серед університетів України та безсумнівним лідером серед інших закладів вищої освіти нашої області.

В академічному рейтингу українських університетів "ТОП-200 Україна 2023" ПДАУ посів 21-шу сходинку завдяки 17 патентам, які були розроблені протягом минулого року нашими науковцями та викладачами.

https://www.pdau.edu.ua/news/pdau-na-pershomu-misci-sered-zvo-poltavshchyny-za-kilkistyu-otrymanyh-patentiv-u-2023-roci

 

Полтавський державний медичний університет

 

У грудні 2023 року вийшов підручник з громадського здоров’я. Авторський колектив: завідувачка кафедри громадського здоров’я з лікарсько-трудовою експертизою, професорка Ірина Голованова і доценти цієї ж кафедри Інна Бєлікова та Наталія Ляхова.

У підручнику представлено основні концепції, принципи та теоретичні основи громадського здоров’я. Підручник підготовлено відповідно з навчальною програмою із дисципліни “Соціальна медицина, громадське здоров’я”, згідно з вимогами навчального плану підготовки фахівців другого (магістерського) рівня вищої освіти, кваліфікації освітньої “Магістр медицини”, “Магістр педіатрії”, спеціальностей 222 “Медицина”, 228 “Педіатрія” галузі знань 22 “Охорона здоров’я”. Може використовуватися для підготовки фахівців другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальностями 229 “Громадське здоров’я”, 221 “Стоматологія”, 225 “Медична психологія”, 227 “Терапія та реабілітація” галузі знань 22 “Охорона здоров’я”.

https://www.pdmu.edu.ua

 

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

 

Представники IP офісу – Головного офісу TISC на базі Центру підтримки технологій та інновацій провели воркшоп для науково-педагогічних працівників Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Фахівці представили науковцям напрямки співпраці у сфері захисту прав інтелектуальної власності, пошуку фінансування проєктів, а також можливості для розвитку інноваційної економіки України.

23 січня у залі Вченої ради Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» представники Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій як головного офісу мережі TISC (Technology and Innovation Support Center) провели воркшоп для науково-педагогічних працівників університету. У складі делегації до університету завітали заступник директора УКРНОІВІ Ігор Паренчук, начальник департаменту розвитку інновацій ІР офісу Ольга Кронда, начальник відділу розвитку мережі центрів підтримки розвитку й інновацій Департаменту розвитку інформації ІР офісу Анастасія Ярмолюк, заступник начальника відділу аналізу інноваційних показників та патентної інформації Департаменту з економічних питань та інноваційного розвитку Ігор Шевченко та начальник відділу координації грантової діяльності Департаменту розвитку інновацій Галина Штогрин, які представили напрямки співпраці у практичній допомозі з питань охорони та комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності, пошуку ефективних шляхів кооперації для розвитку регіональних проєктів та можливостей залучення інвестицій та фінансування.

 

https://nupp.edu.ua/news/fakhivtsi-golovnogo-ofisu-tisc-proveli-vorkshop-z-pitan-prav-intelektualnoi-vlasnosti.html

 

Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського

 

Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського У січні 2024 року Міжнародному конкурсу студентських наукових робіт, організатором якого є Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського, надано патронат Національної комісії України у справах ЮНЕСКО. Джерело інформації – Департамент міжнародних організацій Міністерства закордонних справ України.

Міжнародний конкурс студентських наукових робіт проводиться на базі Кременчуцького національного університету (КрНУ) та за підтримки Міністерства освіти і науки України сьомий рік поспіль, починаючи з 2017-го.

У 2024-му його проведення заплановане на квітень. Щороку до конкурсу долучається все більше країн-учасниць, захід набуває все більшої ваги у професійному середовищі. Рішення Національної комісії України у справах ЮНЕСКО про надання патронату конкурсу – це свідчення визнання його статусу на державному рівні.

Кількість учасників конкурсу зростають щороку. Зокрема у 2023 році до участі у заході долучилися представники 30 країн (Австрія, Азербайджан, Болгарія, Велика Британія, Греція, Грузія, Естонія, Ізраїль, Індія, Іспанія, Італія, Ірландія, Казахстан, Китай, Латвія, Литва, Молдова, Нігерія, Німеччина, Норвегія, Польща, Сербія, Словаччина, Словенія, Сполучені Штати Америки, Туреччина, Україна, Франція, Чехія, Швейцарія).

Учасниками конкурсу стали 144 заклади вищої освіти, на розгляд журі було подано 598 студентських наукових робіт, над якими працювали 1021 студент.

У 2024-му проведення конкурсу заплановано за 10 спеціальностями: 051 «Економіка», 073 «Менеджмент», 101 «Екологія», 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», «Автомобільний транспорт», 275 «Транспортні технології», 015 «Професійна освіта», 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», 035 «Філологія», 263 «Цивільна безпека».

http://www.kdu.edu.ua/new/detail.php?id=3009

 

Троє науковців Кременчуцького національного університету нагороджені відзнаками Верховної Ради України. Відзнаки Верховної Ради номінантам вручили народні депутати України Олексій Мовчан та Олексій Устенко.

– Грамотою Верховної Ради України за вагомий особистий внесок у соціально-економічний і культурно-освітній розвиток держави, значні досягнення у професійній діяльності, сумлінну працю та високий професіоналізм нагороджений проректор із науково-педагогічної роботи та економіки КрНУ, кандидат технічних наук, доцент Володимир Усатюк;

– Подякою Голови Верховної Ради України за значний особистий внесок у соціально-економічний та культурно-освітній розвиток держави, значні досягнення у професійній діяльності та високий професіоналізм нагороджений завідувач кафедри обліку і фінансів КрНУ, доктор економічних наук, професор Денис Загірняк;

– Подякою Голови Верховної Ради України за значний особистий внесок у соціально-економічний та культурно-освітній розвиток держави, значні досягнення у професійній діяльності та високий професіоналізм нагороджений директор Центру міжнародної діяльності КрНУ, кандидат технічних наук, доцент Андрій Гладир.

http://www.kdu.edu.ua/new/detail.php?id=3007

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь