На Полтавщині реалізують пілотний проєкт із земельних питань

Дата: 30.01.2024 15:30

Аграрії Обробляють Поля

Полтавська ОВА запустила нову ініціативу співпраці з громадами у земельних питаннях. Цього разу акцент – на мінімальному податковому зобов'язанні. Взаємодіють також із податківцями. Про це повідомив начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін.

«Уперше торік саме фізичні особи, у власності та/або користуванні яких є земельні ділянки-сільгоспугіддя, отримали податкове повідомлення-рішення з детальним розрахунком суми такого податку. Це передбачено законодавством. Водночас є розбіжності щодо кількості ділянок, які є в базах громад і податківців. Щоб допомогти органам місцевого самоврядування відпрацювати питання, запустили ініціативу. Громади насамперед зацікавлені актуалізувати інформацію, адже податок надходить саме в їх бюджети», – розповів Філіп Пронін.

За його словами, пілотними стали Мачухівська та Великорублівська громади. Вже є позитивні результати.

«У межах спільної роботи ОВА, податківців і двох громад виявили понад 350 земельних ділянок площею понад 1,5 тис. га, які мають бути залучені до оподаткування. А бюджети цих двох громад – поповнитися на майже 2,5 млн грн сумарно», – зауважив очільник області.

Він додав, що Департамент агропромислового розвитку ОВА розробить покроковий алгоритм цієї роботи. Його презентують по всім громадам Полтавщини.