Відповідно до Правил любительського та спортивного лову, у всіх рибогосподарських водних об'єктах України з 15 лютого 2024 року встановлюється заборона на добування щуки на період нересту, яка діятиме до 31 березня.

Дата: 20.02.2024 08:10

02 03 2023 Zaborona

Щука – одна з небагатьох риб наших водойм, нерестова активність якої починається за температури води 3-5°C, що є нижчою порівняно з нерестовими температурами інших видів.

Термін нерестової заборони на вилов щуки має поширюватися не тільки на період відкладення ікри, але й на час переднерестової активності. Адже безпосередньому нересту щуки передує переднерестова міграція, протягом якої щука є дуже вразливою до вилову.

За незаконне добування щуки передбачено покарання від адміністративної до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків.

Штраф за одну незаконно виловлену щуку становить 3 468 гривень.