У Полтавському обласному центрі соціальних служб приділяється окрема увага питанню підвищення виховного потенціалу для прийомних батьків та батьків-вихователів через спеціальні навчальні програми.

Дата: 21.02.2024 09:35

Photo 5377576114798581395 Y (1)

Зокрема на початку лютого для батьків відбувся такий тренінг спрямований на сприяння встановленню позитивних взаємостосунків батьків з дітьми, самореалізації батьків та повноцінному розвитку дітей.

Завдання тренінгу:

• - поглибити знання прийомних батьків та батьків-вихователів про формування особистості дитини, поведінкові реакції дітей на стресові події, практичні прийоми налагодження сімейних взаємостосунків;
  • - удосконалити уміння: ефективно спілкуватися з дитиною, аналізувати причини поведінки дитини, власні емоції, почуття, поведінкові прояви, використовувати різноманітні форми та методи організації та проведення змістовного сімейного дозвілля, запобігати девіантній поведінці дитини та особистісному "вигоранню";
  • - сформувати практичні навички технік самодопомоги та саморелаксації з метою профілактики емоційного виснаження та подолання стресу.

З метою посилення експертності навчального курсу у якості тренера долучилась психолог дошкільних та шкільних закладів Оксана Вишневська, яка провела лекції  щодо статевого виховання дітей, профілактики онлайн сексуального насильства, вибудові здорових інтимних стосунків.