Приватизація Єдиного майнового комплексу державного підприємства «Лохвицький спиртовий комбінат» на Полтавщині
Приватизація Єдиного майнового комплексу державного підприємства «Лохвицький спиртовий комбінат» на Полтавщині
Придбання об’єктів державного майна – це можливість для старту, розширення та модернізації власного бізнесу, створення нових робочих місць та наповнення державного бюджету інвестиціями.
Одними з найпопулярніших об’єктів для бізнесу є спиртові заводи та комбінати.
У березні цього року відбудеться онлайн-аукціон з приватизації державного майна Єдиного майнового комплексу Державного підприємства «Лохвицький спиртовий комбінат», що розташовується в Полтавській області, місто Заводське, вул. Озерна, 10. Місто Заводське розташоване на півночі Полтавської області в межиріччі річок Сули та Артополоту в лісостеповій зоні України на відстані 12 км від міста Лохвиці та 160 км від міста Полтави, населення міста - 8053 особи.
Лохвицький спиртовий комбінат — підприємство харчової промисловості у місті Заводське. Гігант, який комплексно переробляв цукоровмісну мелясу на спирт, дріжджі, діоксид вуглецю.
Будівництво спиртового заводу розпочалося у 1932 році, а у 1934 році він був уже введений в експлуатацію. У 1937 році — перетворений у спиртовий комбінат.
Під час Другої світової війни комбінат серйозно постраждав під час бойових дій німецької окупації. У 1944—1949 роках завод був відновлений і знову запрацював. Надалі, підприємство було розширене, а більшість виробничих процесів було механізовано.
На початку 1981 року, комбінат входив у число найбільших підприємств спиртової промисловості СРСР і був єдиним підприємством у СРСР, що виготовляв ацидин. Головною продукцією комбінату був етиловий спирт, також комбінат виготовляв пекарські дріжджі, зріджений двоокис вуглецю, глутамінову кислоту та упарену барду.
У радянські часи комбінат входив у число найбільших промислових підприємств міста, на балансі перебували об'єкти соціальної інфраструктури та будинки.
Після проголошення незалежності України спирткомбінат став найбільшим підприємством спиртової промисловості на теренах України.
У березні 1995 року Верховна Рада України внесла комбінат у перелік підприємств, приватизація яких заборонена у зв'язку з їхнім державним значенням.
Після створення, у червні 1996 року, державного концерну спиртової і лікеро-горілчаної промисловості «Укирспирт», комбінат був переданий у ведення концерну «Укирспирту».
У січні 2000 року Кабінет міністрів України дозволив заводу виробництво компонентів для моторного палива, у липні 2000 року була затверджена державна програма «Этанол», котра передбачала розширення використання етилового спирту у якості енергоносія, разом з іншими державними спиртзаводами комбінат був включений у перелік виконавців цієї програми.
З 2005 року керування комбінату ухвалило рішення про скороченні невиробничих видатків, питання опалення і електропостачання житлового фонду були передані міським комунальним підприємствам.
14 січня 2007 року у зв'язку з скороченням державного замовлення на спирт, комбінат тимчасово зупинив виробництво. У 2008 році економічна криза погіршила положення підприємства. У лютому 2009 року комбінат почав промислове виробництво компонента моторного палива КМТА для бензину «Біо-100» у обсязі 10 тис. декалитрів (що забезпечувало можливість виробництва 80 тонн бензину «Біо-100») на добу, але стан підприємства лишився складним.
У липні 2010 року державний концерн «Укрспирт» був переданий до державного підприємства «Укрспирт», комбінат лишився у веденні ГП «Укрспирт». Наприкінці 2010 року комбінат став банкрутом і одним з найбільших боржників із заработної платні серед підприємств Полтавскої області.
Настав час визнати, що часто держава – не є найефективнішим власником активів для підприємств , які працюють на висококонкурентних ринках, де для досягнення позитивного результату потрібно змагатися з багатьма приватними інвесторами та постійно інвестувати в оновлення підприємств.
Одним з найкращих варіантів є їх продаж інвесторам, які готові дати їм раду: розрахуватися з боргами і модернізувати виробництво.
Приватизація – єдиний порятунок.
До складу активу входять:
Будівлі та споруди – 139 об’єктів, загальною площею 28 614,4 м².
Площа земельних ділянок – 19,7179 га.
Онлайн-аукціон з умовами відбудеться 06 березня 2024 року, цінові пропозиції приймаються до 05 березня 2024 року. Стартова ціна лоту - 11 336 540,05 грн. Посилання на об’єкт – http://surl.li/hjyqy
Приватизація відкриває нові можливості та перспективи для розвитку бізнесу в умовах воєнного стану. Завдяки даному процесу відбудеться відновлення економіки, яке матиме позитивний вплив на успішність регіону. Запрошуємо підприємців взяти участь в аукціонах та спільно відновлювати економіку Полтавщини та всієї України!