Останній вірш Тараса Шевченка Національний тиждень читання поезії

Дата: 17.03.2024 08:05

✨ Останній вірш Тараса Шевченка ✨

🌻 Національний тиждень читання поезії

☑ Вірш «Чи не покинуть нам, небого» Тарас Григорович написав 15 лютого 1861 року в Петербурзі на звороті свого ж автопортрету, за 10 днів до смерті. Це був останній твір великого українського поета. Писав він його два дні, бо перша частина датована 14-им числом, а друга з’явилась вже наступного дня. Оскільки під першими 36 рядками автор поставив дату, можна зробити висновок, що на той момент він вважав твір завершеним.

Вперше вірш надруковано в журналі «Основа» 1861 року. Сам же автопортрет з автографом був придбаний М. М. Лазаревським на аукціоні, що відбувався 14 травня 1861 року. Потім картина переходила до різних власників і доля автографа довгий час була невідома. Лише 1947 року автопортрет був випадково виявлений і в дуже пошкодженому стані переданий до Державного будинку-музею Т. Г. Шевченка в Києві. І найприкрішим є те, що внаслідок пошкодження автографа деякі рядки віршу не читались.