На виконання статті 251 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» Департамент екології та природних ресурсів Полтавської обласної військової адміністрації готує аналітичні огляди стану довкілля Полтавської області.

Дата: 25.03.2024 09:40

Огляд (1)

У даному аналітичному огляді наводиться узагальнена інформація щодо забруднення атмосферного повітря Полтавської області, радіаційного стану, стану забруднення поверхневих вод за лютий 2024 року.

Аналіз стану атмосферного повітря публікується на основі даних спостережень за вмістом забруднюючих речовин у м. Полтава, м. Кременчук та м. Горішні Плавні на 9 постах спостереження, наданих Полтавським обласним центром з гідрометеорології − Полтавською та Кременчуцькою лабораторіями спостережень за забрудненням атмосферного повітря:

- у місті Полтава – пост №1 (просп. Першотравневий, 20), пост №3 (вул. Зіньківська, 2), пост №6 (вул. І. Мазепи, 45), пост №7 (вул. Заводська, 1);

- у місті Кременчук – пост №1 (вул. Молодіжна, 9), пост №2 (вул. Лікаря О. Богаєвського, 2), пост №4 (вул. Шевченка, 22/30), пост №5 (вул. Приходька, 89);

- у місті Горішні Плавні – пост №1 (вул. Добровольського, 6).

Аналіз радіаційного забруднення повітря здійснено на основі даних Полтавського обласного центру з гідрометеорології, на 5 пунктах спостереження Полтавської області − метеостанції: м. Гадяч, м. Лубни, м. Кобеляки, сел. В. Поділ та ЦГМ Полтава. А також за інформацією Комунального підприємства «Науковий центр еколого-соціальних досліджень» Кременчуцької міської ради – у м. Кременчук.

Аналіз стану забруднення поверхневих вод наведено за даними спостережень за вмістом гідрохімічних показників, які надані Регіональним офісом водних ресурсів у Полтавській області та ДУ «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» (Кременчуцький районний відокремлений підрозділ).