Великосорочинська громада
Полтавська область, Миргородський район

Парламент України прийняв Закон про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законів України у зв’язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок i домашньому насильству та борот

Дата: 04.06.2024 08:30
Кількість переглядів: 71

Верховна Рада

Парламент України прийняв Закон про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законів України у зв’язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок i домашньому насильству та боротьбу з цими явищами.

Прийняття законопроєкту має на меті створити додаткові умови для запобігання домашньому насильству, насильству за ознакою статі, сприяти захисту потерпілих, у тому числі дітей.

Законопроєкт зобов’язує суди під час розгляду справ про адміністративні правопорушення, пов’язаних із домашнім насильством, насильством за ознакою статті, невиконання термінового заборонного припису вирішувати питання про направлення осіб на проходження програми для кривдників з обов’язковим обґрунтуванням такого рішення у постанові про адміністративне правопорушення за даною категорією справ.

Одночасно законопроєктом запроваджується адміністративна відповідальність посадових осіб у випадку неповідомлення про вчинення домашнього насильства стосовно дитини та відповідальність за сексуальне домагання.

Склад правопорушення, пов’язаного з насильством за ознакою статі, відокремлюється у нову самостійну норму, а діти-свідки правопорушень, пов’язаних із домашнім насильством та насильством за ознакою статі, визнаватимуться потерпілими.

Також передбачено збільшення до 12 годин строку адміністративного затримання осіб у випадках вчинення ними домашнього насильства, насильства за ознакою статі або невиконання термінового заборонного припису, в необхідних випадках, для встановлення особи або з’ясування обставин правопорушення.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь