Оприлюднено новий проєкт Нацплану управління відходами до 2033 року та звіт про СЕО для громадського обговорення.

Дата: 04.06.2024 09:20

План

Цей документ стане основою для розроблення регіональних та місцевих планів управління відходами і буде переглядатися кожні чотири роки після набрання чинності.

У випадку серйозних змін у законодавчій базі або обґрунтованих змін у регіональних планах, Національний план управління відходами (НПУВ) буде оновлюватися, щоб відобразити ці зміни.

Визначення цільових показників та заходів у НПУВ здійснено на основі аналізу існуючого стану управління відходами та виявлених проблем.

Основні цільові показники та заходи:

Збільшення рівня підготовки до повторного використання та рециклінгу побутових відходів:

- 10% до 2025 року

- 20% до 2030 року

- 25% до 2035 року

- 35% до 2040 року

Охоплення послугами з управління побутовими відходами:

- 98% міського населення

- 95% сільського населення до 2033 року

Впровадження системи роздільного збирання відходів:

- 100% населення великих міст

- 95% міського населення

- 70% сільського населення до 2033 року

Схема розширеної відповідальності виробника (РВВ) для відходів упаковки:

- Загальний рівень рециклінгу: 45% на 5-й рік дії закону, 60% на 9-й рік

Відновлення матеріалів:

- Підготовка до повторного використання, рециклінгу та іншого відновлення матеріалів з будівництва та знесення:

- Щонайменше 70% за масою до 2033 року.

Інфраструктурні плани

План також включає розвиток інфраструктури для управління відходами:

Компостування зелених відходів: до 2030 року для всіх населених пунктів з населенням понад 100 000 мешканців.

Зменшення частки побутових відходів, що біологічно розкладаються: до 50% у 2033 році.

Створення мережі регіональних полігонів: для покриття території України необхідно 146 полігонів.

Моніторинг і звітність

Процес моніторингу реалізації НПУВ буде здійснюватися за індикаторами, що визначають контрольні параметри виконання запланованих цілей та завдань з певною періодичністю контролю. Для кожного заходу визначено відповідальні установи та індикативні фінансові кошти для забезпечення його реалізації.

Проєкт НПУВ є важливим кроком для поліпшення системи управління відходами в Україні та відповідає стратегічним цілям країни щодо захисту довкілля та сталого розвитку.

Зауваження та пропозиції приймаються до 27.06.2024.

Ознайомитися з проєктом НПУВ можна за посиланням https://mepr.gov.ua/povidomlennya-pro-oprylyudnennya.../