Великосорочинська громада
Полтавська область, Миргородський район

1 квітня виповнюється 216 років від дня народження класика світової літератури Миколи Васильовича Гоголя!

Дата: 01.04.2025 11:00
Кількість переглядів: 16

Фото без опису

1 квітня виповнюється 216 років від дня народження класика світової літератури Миколи Васильовича Гоголя!

Керівництво громади, працівники виконавчого комітету сільської ради та її структурних підрозділів, місцеві жителі села Великі Сорочинці вшанували пам'ять свого видатного земляка та поклали квіти до його пам’ятника.

Цікаві факти про відомого письменника:

ℹ️ Гоголь був із багатодітної сім’ї — третьою дитиною з дванадцяти (!) дітей: шість хлопчиків і шість дівчаток. Мати Гоголя вважалася першою красунею Полтавщини, її видали заміж у 14 років за батька письменника, який був удвічі старший. Вважається, що саме мати сприяла розвитку у нього релігійно-містичних почуттів.

ℹ️ Дитячі роки Гоголя минули в батьківському маєтку, у селі Василівка, неподалік від Диканьки, яку пізніше письменник уславив своїми творами.

ℹ️ Коли майбутній великий письменник навчався у школі, його твори вважалися досить посередніми, він був слабким у вивченні мов, а добре опановував лише російську словесність і малювання.

ℹ️ У Гоголя була пристрасть до рукоділля. Він любив в’язати на спицях шарфи, кроїти сестрам сукні, ткати пояси, а на літо шити собі шийні хустки.

ℹ️ Що Гоголь умів готувати найкраще? Микола Васильович любив куховарити й часто пригощав друзів галушками та варениками. Також він готував особливий напій із козячого молока з додаванням рому, який жартома називав «гоголем-моґелем».

ℹ️ У кишенях Гоголь завжди носив солодощі, які постійно жував, бо був «страшним ласуном» і міг з’їсти банку варення за один раз.

ℹ️ Під час роботи або розмови він любив гризти шматочки цукру.

ℹ️ Гоголь соромився свого носа й, імовірно, навіть просив художників згладжувати цей недолік на його портретах. Тому на різних зображеннях письменника його ніс виглядає по-різному. Можливо, саме тому одна з його петербурзьких повістей називається «Ніс».

ℹ️ Гоголь був дуже сором’язливий: якщо в компанії з’являвся незнайомець, він негайно залишав кімнату.

ℹ️ У червні 1836 року Микола Васильович виїхав за кордон, де з перервами пробув близько десяти років. Він відвідав Німеччину, Швейцарію, Париж, Італію та Єрусалим.

ℹ️ Письменник панічно боявся грози.

Ми пишаємося, що світовий класик Микола Гоголь - це українець із великосорочинським корінням. Його постать та творчість - це гордість та візитівка нашої громади.

Тож вивчаймо його творчість! Бережімо рідне! Цінуймо своє!

Адже це духовна складова нашої перемоги!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь