Інформація
Медичні Послуги
Незалежно від місця проживання і реєстрації, кожен може отримати медичну допомогу в однаково повному обсязі,. Це право реалізується через Програму медичних гарантій, яка зокрема, покриває потреби внутрішньо переміщених осіб.
Програма медичних гарантій включає всі основні види медичної допомоги:
1) екстреної медичної допомоги (незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем);
2) первинної медичної допомоги;
3) спеціалізованої медичної допомоги;
4) паліативної медичної допомоги;
5) реабілітації у сфері охорони здоров’я;
6) медичної допомоги дітям до 16 років;
7) медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.
А також безоплатні або з частковою доплатою ліки за програмою реімбурсації «Доступні ліки».
Вхідною точкою до безоплатного медичного обслуговування залишається лікар первинної медичної допомоги: сімейний лікар, терапевт або педіатр.
Пацієнтам, які тимчасово проживають в інших населених пунктах України і потребують медичної допомоги, необхідно звернутись до найближчого медичного закладу з договором з НСЗУ та укласти декларацію з сімейним лікарем. Скасовувати попередню декларацію не потрібно. При укладанні нової декларації з обраним лікарем зміни автоматично зафіксуються в електронній системі охорони здоровʼя і попередня декларація буде автоматично анульована.
Маючи декларацію з лікарем, пацієнти отримують доступ до безоплатних послуг із діагностики та профілактики найпоширеніших захворювань, консультації щодо здорового способу життя, е-направлення до лікарів-спеціалістів, е-рецепти на ліки, можуть вакцинуватися відповідно до календаря профілактичних щеплень, оформлювати довідки, листки непрацездатності тощо.
Зверніть увагу! Без направлення внутрішньо переміщені особи можуть звертатися до: гінеколога, психіатра, нарколога, фтизіатра, педіатра, стоматолога.
Як знайти медзаклад із договором із НСЗУ?
- звернутися до КНП "ВЕЛИКОСОРОЧИНСЬКИЙ ЦЕНТР ПМСД" за адресою 37645, Україна, Миргородський р-н, Полтавська обл., село Великі Сорочинці, вул. Перемоги, будинок, 78
- зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16–77.
Програма медичних гарантій забезпечує усім українцям однаковий безоплатний перелік та доступ до медичних послуг, незалежно від наявності статусу внутрішньо переміщеної особи.
Освітні Послуги
ВПО в Україні мають право на здобуття освіти, як і інші громадяни, та можуть претендувати на додаткові можливості та пільги. Вони можуть навчатися у школах за новим місцем проживання, вступати до ВНЗ за спеціальними квотами, а також отримувати ваучери на навчання.
Освіта для ВПО:
- Шкільна освіта:
ВПО можуть безперешкодно продовжити або розпочати навчання в школі за новим місцем проживання, мають право на першочергове зарахування.
- Вища освіта:
ВПО можуть вступати до ВНЗ за спеціальними квотами, зокрема, квотою-2, яка передбачає пільгові умови для вступників.
- Професійна освіта:
ВПО мають право на безкоштовне професійне навчання, для чого потрібно отримати ваучер на навчання.
- Додаткові можливості:
Для ВПО також передбачені соціальні стипендії та допомога на навчання.
- Відновлення документів:
ВПО можуть відновити документи про освіту, якщо вони були втрачені або отримані на тимчасово окупованих територіях.
Як отримати ваучер на навчання:
- Вибрати спеціальність та місце навчання.
- Подати заявку онлайн на сайті Державної служби зайнятості або звернутися до центру зайнятості.
- Надати необхідні документи: паспорт, ідентифікаційний код, трудова книжка, документи про освіту.
Детального ознайомитися з закладами освіти Великосорочинської територіальної громади можна за посиланням https://viddilokmsvs.ukr.school/merezha-zzso/
Працевлаштування
Наразі в Україні працює вісім центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості (ДСЗ) - у Дніпрі, Полтаві, Харкові, Львові, Одесі, Івано-Франківську, Рівному та Сумах. Послуга з профнавчання є безоплатною для всіх безробітних ВПО.
Ті ВПО, які не зареєстровані як безробітні та мають вищу або професійно-технічну освіту, можуть отримати ваучер на навчання на суму, що не перевищує розмір 10 прожиткових мінімумів (наразі близько 30 тисяч гривень). З його допомогою, внутрішньо переміщені особи можуть підвищити кваліфікацію або ж здобути нову професію з переліку понад 120 спеціальностей, затверджених міністерством економіки.
Крім того, для ВПО доступні грантові програми на розвиток власної справи на суму до 250 тисяч гривень. Якщо ж переміщена особа є подружжям ветеранів, сума гранту може сягати до 500 тисяч гривень.
За детальною інформацією звертатися до Миргородської філії Полтавського обласного центру зайнятості:
Адреса: вул. Гоголя, 94, місто Миргород, Полтавська обл., 37600 Телефон: (05355) 5-52-26, 063-238-71-06 E-mail: cz1653@czpoltava.gou.ua Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua Сторінка Facebook: https://www.facebook.com/MirhorodCZ/
Графік роботи: понеділок-четвер з 08:00 до 17:15 год., п’ятниця з 08:00 до 16:00 год
Інші Питання
Спеціалісти відділу соціального захисту населення Виконавчого комітету Великосорочинської сільської ради завжди допоможуть у вирішенні проблем і проконсультують з будь яких питань що Вас цікавлять.
Графік роботи:
понеділок-четвер з 08:00 до 17:00 год. п’ятниця з 08:00 до 16:00 год
Адреса: 37645, Полтавська обл, Миргородський р-н, с Великі Сорочинці, площа Гоголя, буд 26