A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великосорочинська громада
Полтавська область, Миргородський район

Новини

Дата: від до Скинути

Чому ветеранське підприємництво – це не лише бізнес, а ще й важлива місія

  Я, Тарас Лелюх, ветеран, військовослужбовець, учасник бойових дій від самого початку АТО, який знову став на захист України з початком повномасштабного вторгнення. Моє життя – це не лише історія військової служби, але й шлях розвитку ветеранського підприємництва, яке, на мою думку, є ключовим для соціальної адаптації та економічного відродження ветеранів. Після повернення з фронту, ми, ветерани, часто стикаємося з викликами адаптації до цивільного життя. Відкриття власного бізнесу для багатьох з нас стає не просто шляхом до економічної незалежності, але й засобом самовираження та відновлення. Ветеранське підприємництво – це не лише бізнес. Це – місія, яка допомагає нам, ветеранам, знайти нове місце у суспільстві, відчути себе потрібними та продовжити служіння своїй країні, вже у мирному житті.

11:45 30.11.2023

Пенсіонери можуть обміняти ще 5 безкоштовних LED-ламп у відділеннях Укрпошти

  З 5 грудня в усіх сільських відділеннях Укрпошти, крім Київщини, пенсіонери зможуть обміняти додаткові 5 енергоощадних ламп у межах програми енергозбереження. На Київщині пенсіонери зможуть додатково обміняти лампи з 12 грудня. Для того, щоб обміняти додаткові LED-лампи, пенсіонерам, які завітають у відділення, потрібно мати при собі паспорт, РНОКПП, пенсійне посвідчення та діючий номер телефону. Додаткові енергоощадні лампи пенсіонери зможуть обміняти безкоштовно, доки світлодіоди будуть у наявності. Скористатися програмою обміну та отримати додаткові 5 ламп енергозбереження можуть і ті пенсіонери, які раніше вже обмінювали лампочки.  Цього разу пенсіонерам не потрібно мати одразу старі лампи для обміну. Замість цього вони можуть принести їх до відділення Укрпошти протягом місяця з моменту отримання п'яти додаткових світлодіодних ламп. Наразі близько 18 млн енергоощадних ламп доступні для обміну мешканцям по всій країні. Як і раніше українці, які ще не скористалися обміном, можуть отримати до 5 світлодіодних ламп  у відділеннях Укрпошти. Також програма продовжує діяти для юридичних осіб: медичні заклади, школи, дитячі садки, поліклініки та СББ можуть отримати LED-лампи, подавши відповідну заяву в застосунку Дія.  Нагадаємо, що метою Всеукраїнської програми обміну є зменшення навантаження на енергосистему через заміну ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи. За попередніми оцінками, економічний ефект від обміну ще 18 млн світлодіодних ламп дозволить сумарно економити одночасно до 1000 МВт, що дорівнює роботі блока атомної електростанції. Масштабування Всеукраїнської програми з обміну ламп розжарювання стало можливим завдяки рішенню Кабінету Міністрів та внесенням змін до умов реалізації програми. 

11:30 30.11.2023

Зроби крок. Чуйність перемагає насильство

  Напередодні щорічної міжнародної акції «16 днів активізму проти насильства», яка проходитиме з 25 листопада по 10 грудня, в Україні стартує кампанія «Зроби крок. Чуйність перемагає насильство». Кампанія відбувається за ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та за сприяння першої леді України. Реалізовується у співпраці з Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики та за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA). Повномасштабне вторгнення суттєво змінило ситуацію з домашнім насильством в Україні. У зв’язку зі стресом, невизначеністю, вимушеними переїздами та іншими викликами, пов’язаними з війною, ризики домашнього насильства зростають. За даними МВС, лише за перше півріччя 2023-го кількість звернень щодо домашнього насильства зросла майже на 40%, порівняно з цим же періодом минулого року. 

11:15 30.11.2023

Заява Ради Україна – НАТО на рівні міністрів закордонних справ

  Видана за підсумками засідання, яке відбулося 29 листопада 2023 року у Брюсселі У час, коли Росія продовжує свою жорстоку загарбницьку війну, сьогодні відбулося перше засідання Ради Україна – НАТО (РУН) на рівні міністрів закордонних справ з метою узгодження спільних дій для подальшого поглиблення відносин між Україною і НАТО. Держави–члени Альянсу і надалі неухильно віддані подальшому нарощуванню політичної і практичної підтримки України, яка продовжує відстоювати свої незалежність, суверенітет і територіальну цілісність у межах міжнародно визнаних кордонів, і ця підтримка триватиме стільки, скільки знадобиться. Сильна, незалежна Україна має першорядне значення для стабільності на євроатлантичному просторі.   Міністри проаналізували перебіг реалізації розширеного пакету політичної і практичної підтримки України, узгодженого на Вільнюському саміті. Міністри затвердили створення структур забезпечення роботи РУН і амбітну робочу програму на 2024 рік. У цьому контексті, Україна і НАТО вже нині співпрацюють і ухвалюють спільні рішення на засадах рівності з широкого кола питань, включаючи оперативну сумісність, енергетичну безпеку, інновації, кіберзахист і стійкість. Ми і надалі розвиватимемо ці сфери співробітництва. РУН також довела свою дієвість як механізм кризових консультацій. НАТО продовжує надавати Україні невідкладну нелетальну допомогу. Ми разом перетворюємо Комплексну програму допомоги на багаторічну програму, яка сприятиме Україні у перебудові її структур безпеки і оборони і розвиткові національної системи стримування і оборони на довгострокову перспективу. У рамках цих зусиль ми працюємо над розробкою дорожньої карти з метою забезпечення переходу України до цілковитої оперативної сумісності з НАТО. Ми також розробляємо нові проєкти у таких галузях, як гуманітарне розмінування, медична реабілітація поранених українських військовослужбовців і військовослужбовиць, а також розвиток оборонно-промислового потенціалу України на основі стратегічного огляду оборонних закупівель.   Україна знову підтверджує відданість подальшому запровадженню у життя демократичних і безпекових реформ. Держави–члени Альянсу надали Україні рекомендації щодо першочергових реформ. Рада Україна – НАТО вітає презентацію Україною адаптованої Річної національної програми на 2024 рік і розраховує на її імплементацію. Міністри закордонних справ НАТО періодично аналізуватимуть поступ, досягнутий у рамках адаптованої Річної національної програми. Альянс надаватиме підтримку Україні у реалізації цих реформ на шляху країни до майбутнього членства в НАТО.

09:00 30.11.2023

#Тияк: Відбулося засідання міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я

  Начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін та його заступник Володимир Василенко взяли участь в онлайн-засіданні міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України. Засідання відбулося під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та першої леді Олени Зеленської. У центрі уваги – організація координаційних центрів, впровадження проєктів для психосоціальної підтримки населення в різних галузях.

08:30 30.11.2023

Уряд спростив механізм надання соціальних стипендій та соцдопомоги

  Уряд ухвалив Постанову, відповідно до якої з 1 січня 2024 року соціальні стипендії зможуть отримувати студенти закладів фахової передвищої та вищої освіти, які були в російському полоні, ув’язнені чи в будь-який інший спосіб позбавлені свободи через збройну агресію рф проти України, а також їхні діти. Також для дітей учасників бойових дій спрощено перелік документів, на підставі яких призначатиметься стипендія. Крім того, оптимізовано процедуру  отримання соцдопомоги для певних категорій осіб. Зокрема для: - осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю; - осіб, які не мають права на пенсію, та осіб з інвалідністю. Щодо соціальної стипендії:  Особи, які були позбавлені особистої свободи  внаслідок збройної агресії проти України, зможуть отримати таку стипендію на підставі виписки з відповідного Єдиного реєстру осіб (Єдиний реєстр осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України). Їхні діти, – надавши таку виписку або копію рішення (протоколу) про встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Учасникам бойових дій та їхнім дітям для оформлення соціальної стипендії достатньо буде надати довідку про безпосередню участь у бойових діях, якщо ще не оформлено посвідчення УБД. Щодо державної соціальної допомоги:  У разі втрати паперових документів для її призначення орган соцзахисту використає скановану копію виписки з акта огляду медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) або медичного висновка про дитину з інвалідністю. Такі зміни зумовлені тим, що під час дії воєнного стану в Україні почастішали випадки втрати паперових документів, які необхідні для призначення державної соціальної допомоги. Щоб вирішити цю проблему, Мінсоцполітики запропонувало можливу альтернативу.  

08:15 30.11.2023

Дуже важливо, щоб кількість «Пунктів незламності» в усіх областях була достатньою для будь-якої надзвичайної ситуації – звернення Президента України

  Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогодні весь день – у наших південних областях. Спочатку – Одеса та область, потім – Миколаїв, потім – Херсон. Багато питань, майже всі – про безпеку, про захист нашої держави, про захист наших людей. Одеса – нарада з військовими. ППО для міста, для області, для українських чорноморських портів, нашого експортного коридору. Я хочу подякувати всім, хто захищає регіон, і працює, щоб додати на півдні можливостей протиповітряної оборони.

08:00 30.11.2023

Синоптики прогнозують ожеледицю

  За інформацією обласного центру з гідрометеорології, 30 листопада протягом доби на заході та півночі Полтавщини буде ожеледиця. Оголошено 1 рівень небезпечності – жовтий.

16:15 29.11.2023

За минулий тиждень в області зареєстрували 38 випадків захворювання скарлатиною

  У 2021 і 2022 роках на Полтавщині зареєстрували 56 та відповідно 57 випадків захворювання скарлатиною. Цього року тільки за минулий тиждень занедужало 38 людей. Дотримання особистої гігієни, ізоляція хворого з метою уникнення розповсюдження інфекції – дієві методи профілактики недуги. Про особливості скарлатини та її профілактику розповів лікар-епідеміолог обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Олександр Перцевий під час брифінгу в офіційному медіацентрі Полтавщини. Скарлатина – гостре інфекційне захворювання, викликане бета-гемологічним стрептококом групи А. Передається повітряно-крапельним та контактно-побутовим шляхом. Інкубаційний період триває в середньому від 2 до 7 днів. «Найчастіше скарлатиною хворіють діти до десяти років, але інфекція може вражати і старших, якщо вони не хворіли нею в дитинстві. Для скарлатини характерні підвищення температури, головний біль, слабкість, гострий біль у горлі, ангіна, загальна інтоксикація організму та характерні висипання на тілі», – розповів Олександр Перцевий. У разі невчасного лікування скарлатина може викликати небезпечні ускладнення – ревматизм, синусит, гнійний лімфаденіт. «Щеплення від скарлатини не існує. Захворювання успішно лікують антибіотиками, після чого в організмі формується стійкий імунітет до інфекції», – зауважив Олександр Перцевий. Профілактика хвороби полягає у ранньому виявленні та ізоляції джерела інфекції. «Обмеження контактів із хворими та відвідувань місць масових скупчень людей, вологе прибирання та провітрювання приміщень, дотримання базових правил особистої гігієни – дієві методи профілактики, доступні кожному. Закликаю у разі виявлення симптомів скарлатини обов’язково звертатися до лікаря, пройти курс лікування та не поширювати інфекцію», – підсумував Олександр Перцевий.

14:45 29.11.2023

У грудні 533 жителі Полтавщини отримають матеріальну допомогу з обласного бюджету на понад 5 млн грн

  З обласного бюджету спрямують понад 5 млн грн на підтримку жителів області. У грудні 533 людини отримають відповідну матеріальну допомогу. Рішення прийняли на засіданні профільної комісії ОВА. Про це повідомив начальник облвійськадміністрації Філіп Пронін. «Восьми мешканцям Миргорода, оселі яких були пошкоджені внаслідок ворожого ракетного удару, спрямують сто вісімдесят п’ять тисяч гривень. Як і проговорювали раніше, родина загиблого від удару блискавки каноїста також отримає фінансову допомогу», – зауважив Філіп Пронін. По 50 тис. грн спрямують на підтримку 52 сімей загиблих воїнів. 132 пораненим бійцям виплатять допомогу на лікування – 980 тис. грн. Комісія також розглянула заяви 312 мешканців області щодо допомоги на лікування, зокрема й онкозахворювань, дітей та дорослих, оздоровлення ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Чотирьом полтавцям, оселі яких пошкоджені внаслідок пожежі, виплатять по 15 тис. грн. «Традиційно підтримуємо наших довгожителів. Трьом людям, які в грудні відзначатимуть сторічний ювілей, з обласного бюджету спрямують одноразову допомогу – по дві тисячі гривень. Допомагаємо тим, хто цього потребує», – підкреслив Філіп Пронін.

14:00 29.11.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь