Талісманом шкільних ліг Полтавщини обрали лісового кота

Завершилося відкрите голосування за спортивного талісмана, який представлятиме Полтавську область на Всеукраїнських змаганнях шкільних ліг! Переможцем став лісовий кіт! У голосуванні взяли участь 6 582 жителів області. У трійку лідерів вийшли лісовий кіт (1 980 голосів), білий лелека (1 776). руда лисиця (633).

09:00 08.02.2024

Наше завдання цього року – не лише посилити повітряний щит та далекобійні можливості України, а й завдати Росії системних втрат – звернення Президента

Сьогоднішній день… Короткі підсумки. У Києві ще до вечора тривав розбір завалів після російського ранкового удару. Житловий будинок. Десятки постраждалих, чотири людини загинули. Мої співчуття рідним та близьким. Миколаїв, Харків, Львівська область, Дніпровщина, Хмельниччина, Київщина, Херсонщина – у цих регіонах є постраждалі, є пошкодження. Ми відповімо Росії на кожну ракету, кожен «шахед». І наше завдання цього року – не лише максимально посилити наш повітряний щит і далекобійні можливості України, але й завдати Росії максимальних системних втрат. Зокрема, це стосується заморожених російських активів – і держави-терориста, і осіб, які з нею пов’язані. Усе має бути конфісковане та працювати на захист від терору. Це справедливо – відповідати терористу. Справедливо знищувати терористів. І справедливо змусити державу-терориста платити за те, що вона робить. І ми максимально енергійно працюємо з нашими партнерами, щоб рішення щодо російських активів було якнайшвидше.

07:00 08.02.2024

Ворог вкотре атакував Полтавщину

Ворог атакував Полтавщину. Звук вибуху чули у Миргородському районі. Про це повідомив начальник ОВА Філіп Пронін. «За попередньою інформацією, обійшлося без жертв та руйнувань, – зазначив Філіп Пронін. – У разі оголошення повітряної тривоги не нехтуйте безпекою, одразу прямуйте в укриття».

18:45 07.02.2024

На Полтавщині реалізують проєкт з надання послуги соціального відновлення ветеранів війни та їхніх родин

У 2024 році в Полтавській області продовжують реалізацію проєкту з надання послуги соціального відновлення ветеранів війни та їхніх родин. Особливістю проходження соціального відновлення, є те, що ветерана та членів його сім’ї супроводжує мультидисциплінарна команда, яка складається з психологів, соціальних працівників та соціальних педагогів. Оздоровчі послуги, індивідуальне консультування, заняття арт-терапії, іпотерапії сприяють фізичному та психологічному відновленню. Після завершення курсу в територіальних громадах продовжується індивідуальний супровід кожної сім’ї ветеранів.

16:15 07.02.2024

Гостра реакція на стрес

Щойно стає відомо про постраждалих через ворожі обстріли, на допомогу поспішають рятувальники, медики, а також психологи, готові надати допомогу тим, хто зазнав гострої реакції на стрес. Якщо ви прагнете допомогти постраждалому і бачите поруч спеціаліста — кличте на допомогу. Якщо ж саме в цю мить психолога поруч немає, а людина впадає в ступор, плаче, тремтить чи втрачає самоконтроль — знадобляться базові знання першої психологічної допомоги.

16:00 07.02.2024

Із 5 по 11 лютого триває інформаційно-роз’яснювальний тиждень з нагоди Всесвітнього дня боротьби проти раку

Рак виникає в результаті трансформації нормальних клітин на пухлині в результаті багатоетапного процесу, в ході якого передракове ураження переходить у злоякісну пухлину. Ці зміни відбуваються в результаті взаємодії між генетичними факторами (схильністю) та трьома категоріями зовнішніх факторів, до яких відносяться: фізичні канцерогени, такі як ультрафіолетове та іонізуюче випромінювання; хімічні канцерогени, такі як азбест, компоненти тютюнового диму, афлатоксини (у вигляді домішок у складі харчових продуктів), миш’як (домішка у складі питної води) тощо; біологічні канцерогени, такі як герпесоподібний вірус Епштейна-Барр, вірус папіломи людини, віруси гепатитів B і C. З віком захворюваність на рак різко зростає, що найімовірніше пов’язане з накопиченням факторів ризику розвитку певних форм раку. Загальне накопичення факторів ризику посилюється через зниження ефективності механізмів клітинної репарації в міру старіння людини.

13:00 07.02.2024

Про користь масажу для здоров’я людини

7 лютого – День масажиста в Україні. Масаж ‒ одне з чудових відкриттів людства. Цей засіб підтримання та поліпшення здоров’я здавна застосовувався в різних куточках земної кулі. Протягом багатьох століть він покращує загальний стан пацієнтів, підвищує життєвий тонус, звільняє від хвороб. Як лікувальний, гігієнічний і косметичний засіб, він був відомий стародавнім китайцям, індусам, єгиптянам та іншим народам.

12:15 07.02.2024

Люди з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю можуть отримувати додаткові виплати від ВПП ООН

Люди з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю зможуть упродовж трьох місяців отримувати додаткові виплати від Всесвітньої продовольчої програми ООН (ВПП ООН). Йдеться про людей, які:

12:00 07.02.2024