Обласні заклади культури опублікували програми виступів на лютий

Заклади культури обласного підпорядкування – театр імені Гоголя, симфонічний оркестр, обласна філармонія та театр ляльок – оприлюднили репертуарний план виступів на лютий та чекають глядачів на своїх рідних сценах. Шанувальники мистецтва можуть насолодитися виступами улюблених артистів протягом місяця. Колективи з нетерпінням чекають і дітей, і дорослих на вистави, мистецькі заходи, концерти.

15:15 30.01.2024

Миргородському аматорському театру – 65 років

У Миргородському МБК вiдбувся ювiлейний вечір, присвячений 65-річчю з нагоди присвоєння миргородському аматорському театру звання «народний». Усі його актори нагороджені премією «Театральна маска» у різних номінаціях. На ювілейному вечорі були представлені уривки з вистав «Якого чорта», «Сватання на Гончарiвцi», «Нiч перед Рiздвом». Увесь захід презентований на основi вистави «Боїн-Боїнг» та за участю зразкової студiї танцю «MISTO».

15:00 30.01.2024

Оголошено прийом заявок на Національний конкурс «Благодійна Україна-2023»

Асоціація благодійників України та Оргкомітет Національного конкурсу «Благодійна Україна» оголошують 17-й конкурс із відзначення доброчинних ініціатив України – Національний конкурс «Благодійна Україна-2023». Вдруге за свою історію, конкурс проходитиме під девізом «Благодійність на захисті України».

14:45 30.01.2024

Навчання, навігація, водолазна діяльність - в Силах безпеки і оборони України запроваджено 18 нових стандартів НАТО

У період з грудня 2023 року по січень 2024 року в Міністерстві оборони, Збройних Силах України та інших складових сектору безпеки і оборони запроваджено ще 18 стандартів НАТО. Серед стандартів, які запроваджені в рамках Цілей партнерства Україна-НАТО:

14:30 30.01.2024

Один заповіт на двох: деталі нотаріального посвідчення останньої волі подружжя

За роки сімейного життя можна накопичити чимало спільної сумісної власності: будинок, земельну ділянку, автомобіль, грошові заощадження тощо. Цілком очевидно, що свої надбання чоловік та дружина матимуть бажання комусь передати, тому для цього можна використати таку форму розпорядження майном як «заповіт подружжя». Урегульована нормами Цивільного кодексу України процедура посвідчення останньої волі сімейної пари передбачає оформлення документа, який визначить подальшу долю їхнього майна. Так, після складення заповіту частка у праві спільної сумісної власності після смерті одного з подружжя переходить до другого, який його пережив. У разі смерті останнього право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.

13:15 30.01.2024

Фундація Олени Зеленської та МОЗ передали медикам 50 евакуаційних швидких від уряду ОАЕ

Фундація Олени Зеленської та Міністерство охорони здоров’я передали медикам 50 евакуаційних авто швидкої допомоги від уряду Обʼєднаних Арабських Еміратів. 27 таких авто прибули до України. Перша партія спецтранспорту в кількості 23 одиниці надійшла до нашої країни наприкінці 2023 року. Таким чином, гуманітарна допомога від ОАЕ у вигляді автомобілів швидкої допомоги загалом сягнула 50 одиниць.

11:30 30.01.2024

Роз'яснення ПФУ: Пенсія по інвалідності

Призначається особам, яким установлено інвалідність. Причина, група, час настання інвалідності, строк, на який вона встановлюється, визначаються органом медико-соціальної експертизи. Пенсії по інвалідності із солідарної системи

10:15 30.01.2024

Держспецзв’язку попереджає про масову розсилку зловмисниками листів нібито від її імені та від імені Державної служби України з надзвичайних ситуацій

Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA, яка діє при Держспецзв’язку, виявила факт масового розповсюдження групою UAC-0050 електронних листів з темами «Інформація від Держспецзв'язку України» і «Державна служба України з надзвичайних ситуацій» нібито від Держспецзв'язку та Державної служби України з надзвичайних ситуацій відповідно. Згадані листи містять посилання на архіви, розміщені на сервісі BitBucket. Вони в свою чергу містять SFX-архіви, відкриття яких призведе до встановлення в системі програми для віддаленого управління Remote Utilities та відобразить «приманку». У випадку розсилки від імені Держспецзв'язку як «приманку» використано легітимну програму CCleaner «для видалення вірусу з комп'ютера», а у розсилці від імені ДСНС – зображення з «планом евакуації».

09:15 30.01.2024

МОЗ: З якими проблемами ментального здоровʼя можна й потрібно звертатися до сімейних лікарів та педіатрів

Як показало травневе опитування «Українського інституту майбутнього», втома, тривога, проблеми зі сном – найпоширеніші сьогодні стани для більшості українців. Це підтвердило й дослідження Gradus Research, проведене в жовтні 2023 року. За його результатами, серед основних скарг українців на ментальне здоров’я переважають тривожність, напруга (53 %) і порушення сну (50 %). Якщо самотужки впоратися з цими та подібними симптомами не вдається й вони не минають протягом двох і більше тижнів – варто звернутися по допомогу. Куди йти з проблемами ментального здоровʼя? До того, кому довіряємо своє фізичне здоровʼя – сімейного лікаря.

09:00 30.01.2024